Ze života operátorky: Všechno je jednou poprvé

3. srpna 2014 v 21:59 | Ess |  Deník a jiné absurdity
Peníze, peníze, peníze. Jedno slovo se točí hlavou každého studenta těsně před začátkem prázdnin. Potřebuje je na party, fesťáky, cestování, oblečení a prostě bez nich se to nedá.
A já přesně na tohle myslela, když mi kámoška řekla, že v jistém call-centru berou i pod osmnáct. (Nevěřili byste, jak těžké je sehnat brigádu, když jste narození na konci srpna.) Nikdy jsem nebyla zaťápnutá myška, moje "ukecávací schopnosti" byly odjakživa obdivuhodné. Ze zkoušení jsem s miniaturními znalostmi odcházela nejhůře s dvojkou, většinou to bylo jedna mínus. Takže dle jejího názoru bych pro to byla dokonalá.
Na internetu o call-centrech najdete pár článků (já narazila na jeden fakt dobrý pro střet "prezentace pro veřejnost" a "realita" /tu najdete v mých článcích/), ale bůhví nakolik jsou pravdivé a nakolik jde o vysněnou práci - doslova. Já vám dám nahlédnou pod roušku tajemství prostřednictvím vtipných historek, smutných historek a vyhrocených situací.

Rozhodně vám nechci hned říct, jak je to pro operátora strašné, takže spíš začnu tou vtipnou částí.

Rozhovor No.1

"Dobrý den, u telefonu Ess, jak Vám mohu pomoci?"
"Víte, mně nefunguje internet. Mám ten váš týdenní balíček a vůbec to nejde."
"Tak se na to společně podíváme. Data na SIM kartě máte v pořádku, balíček také, takže já vám pošlu SMS, která Vám k tomu nastaví přímo telefon. Máte chytrý telefon?"
"Nooo... On asi není chytrý, ale je dotykový."
"Dobře, tak bych si vás poprosila o jeho značku."
"Hawaii"

Slečna samozřejmě myslela Huawei (čte se jako Hoovej) a chytrý nakonec taky byl. Hlavně že jsme si rozuměly a já nevyprskla smíchy. Neměla jsem od toho daleko.

Ocenění za dotaz dne 03. 08. 2014
"Paní, já mám takový problém. Volala jsem s dcerou, nějak nám to vypadlo, a když jsem se jí pak snažila dovolat, tak mi to hlásilo, že je uživatel dočasně nedostupný. Koukla byste se, co se mi stalo s telefonem?"
"Samozřejmě, jsem ráda, že jste se mi dovolala."
Zatímco žena povídá a povídá, Ess ztlumí mikrofon a nevěřícně se na vedlesedícího Pařízka: "Vážně mi ta ženská volá kvůli tomu, že se její dceři vybil telefon?"
"Užij si ji," poplácá ji Pařez po rameni. "Moje se se mnou hádá, že měla hovor o 25 halířů jinak ohodnocenej. Levnější!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama